Jedną z metod obróbki wykańczającej, którą wykorzystujemy na końcu tworzenia zamówionych detali jest szlifowanie precyzyjne. Jest to końcowa faza procesu obróbki skrawaniem i ma na celu osiągnięcie najwyższej jakości obrobionego przedmiotu, zgodnej z wymaganymi warunkami technicznymi dotyczącymi dokładności wymiarów, gładkości powierzchni i dokładności kształtu.
Poprzez szlifowanie precyzyjne można obrabiać wyroby bardzo twarde (60-65 HRC) oraz uzyskać wysoką dokładność chropowatości na poziomie Ra=0,32 a nawet 0,16. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru narzędzi, którymi w tym wypadku są szlifierki i ściernice., wykonane z bardzo twardych tworzyw, jak węglik spiekany, krzem czy diament. Posiadamy świetnie wyposażony park technologiczny, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskiwać optymalne dla Państwa rezultaty.
Wykorzystywane przez nas urządzenia swoim zastosowaniem, a także mnogością funkcji daleko wykraczają poza parametry klasycznych elektronarzędzi. Jednak równie skutecznie jak one sprawdzą się usuwaniu zabrudzeń, likwidacji ostrych krawędzi czy też spoiw spawalniczych. Zamówiony przez Państwa detal będzie się charakteryzował dokładnie taką gładkością i twardością, jaka została nam narzucona w projekcie.
W naszym parku technologicznym posiadamy trzy osobne urządzenia obróbcze, które odpowiedzialne są za szlifowanie precyzyjne różnych powierzchni, a także wykonywanie odmiennych detali konstrukcyjnych. Są to urządzenia do obróbki otworów, płaszczyzn oraz wałków.
W zależności od kształtu powierzchni oraz względnych ruchów ściernicy i przedmiotu wykonujemy szlifowanie precyzyjne:
- wałków – maksymalna średnica Ø400 mm, maksymalna długość wału 2100 mm;
- otworów – maksymalna średnica otworu Ø300 mm, maksymalna długość otworu 300 mm;
- płaszczyzn – maksymalne wymiary obrabianego detalu 1000x500x500 mm.